Pavuk obsadil na 5 km trati 45. miesto. U žien triumf Andersonovej

25.07.2015 Celý región

Kazaň 25. júla (TASR) - Číňania S'Ja-ťie a Tchi Siao-chu sa stali v ruskej Kazani premiérovými majstrami sveta v skokoch do vody z 10 m veže miešaných dvojíc. Druhé miesto si vybojovala kanadská dvojica Vincent Riendeau, Meaghan Benfeitová a bronz získali Austrálčania Domonic Bedggood, Melissa Wuová.

Americká diaľková plavkyňa Haley Andersonová triumfovala na 16. MS v plaveckých športoch v ruskej Kazani na 5 km trati a získala zlatú medailu. Druhé miesto obsadila Grékyňa Kalliopi Araouzouová, tretia skončila Nemka Finnia Wünramová.

Holanďanka Sharon Van Rouwendaalová, ktorá bola na čele pretekov po väčšinu času, sa musela uspokojiť až so štvrtým miestom. Andersonová rozhodla o svojom víťazstve na rieke Kazaňka v samom závere, keď v cieli finišovala v čase 58:46,4 min. Druhá Araouzouová mala stratu len 1,4 sekundy.

Medzi mužmi prisúdila cieľová fotografia víťazstvo Juhoafričanovi Chadovi Hoovi, ktorý v dramatickom závere zdolal Nemca Roba Muffelsa. Obom namerali zhodný čas 55:17,6 min. Bronz získal Matteo Furlan z Talianska. Slovenský reprezentant Marek Pavuk výkonom 1:02,49,4 h obsadil 45. miesto.